Reumatyzm jest bardzo dobrze znanym terminem i uważa się go za powszechną chorobę, na którą cierpi wiele osób na całym świecie. Nie zawsze wiadomo, co dokładnie należy przez to rozumieć, ponieważ reumatyzm może mieć wiele twarzy. Dlatego lekarze mówią także o zaburzeniach reumatycznych„, które mogą obejmować co najmniej 100 różnych schorzeń. Chodzi tu zawsze o dolegliwości związane z układem mięśniowo-szkieletowym, które zwykle wiążą się z bólem i ograniczeniem ruchomości. Jednak stopień nasilenia dolegliwości i ich przyczyny mogą się znacznie od siebie różnić. Dlatego bardzo ważne jest postawienie jak najdokładniejszej diagnozy, aby móc w jak największym stopniu kontrolować objawy choroby. W dalszej części artykułu dowiesz się więcej o różnych formach, przyczynach i objawach reumatyzmu oraz znajdziesz odpowiedź na pytanie: Jakie są najlepsze naturalne sposoby leczenia reumatyzmu i zapalenia stawów?

RODZAJE CHORÓB REUMATYCZNYCH

Ponieważ reumatyzm, jak już wspomniano, ma wiele twarzy, możemy wyróżnić cztery rodzaje chorób reumatycznych, które mają również swoje odmiany:

Zapalne choroby reumatyczne, w tym reumatoidalne zapalenie stawów i kolagenozy / choroby tkanki łącznej.

Niezapalne choroby reumatyczne, w tym fibromialgia

Choroby reumatyczne spowodowane zużyciem (zmiany „zwyrodnieniowe”), na przykład choroba zwyrodnieniowa stawów

dolegliwości reumatyczne spowodowane zaburzeniami metabolicznymi, takimi jak podagra lub zaburzenia metabolizmu żelaza.

Leczenie może obejmować terapię farmakologiczną, a w niektórych przypadkach może być konieczny zabieg chirurgiczny.

Bardzo pomocna może być również fizykoterapia, dostosowana indywidualnie do każdego pacjenta. Wiele można osiągnąć również stosując dietę i naturalne suplementy diety, takie jak Acuraflex. Zaleta: wysokiej jakości i sprawdzone składniki działają na wiele objawów reumatyzmu, niezależnie od jego odmiany. Więcej na ten temat można dowiedzieć się poniżej.

REUMATYZM CZY ARTRETYZM – JAKA JEST RÓŻNICA?

Terminy reumatyzm i artretyzm są często używane jako synonimy. Co prawda są to bardzo podobne choroby, ale są między nimi także pewne różnice. Obie należą do najczęstszych chorób stawów, które mogą prowadzić do bólu i upośledzenia ruchomości – a tym samym znacznie obniżać jakość życia. Ponadto obie należą do chorób reumatycznych, których odmiany zostały przedstawione powyżej. Niemniej jednak obie nie są całkowicie takie same, co należy wziąć pod uwagę podczas leczenia.

OBJAWY REUMATYZMU

Objawy reumatyzmu zależą od rodzaju choroby reumatycznej i jej przyczyny. Zasadniczo mogą dotyczyć stawów i błony maziowej, mięśni, ścięgien, chrząstek, nerwów i kręgów. Wynikiem tego jest ból, który określa się jako silny, a także sztywność i drętwienie mięśni i stawów. Mogą wystąpić procesy zapalne i obrzęk stawów. Oprócz bólu często występują zaburzenia ruchomości i deformacje stawów.

Celem terapii przeciwreumatycznej jest leczenie przyczyny na tyle, na ile jest to możliwe, ale także zauważalne złagodzenie objawów. Liczne naturalne metody leczenia mogą spowolnić rozwój choroby i złagodzić dyskomfort, co ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania jakości życia.

REUMATYZM A DIETA

Dieta odgrywa bardzo ważną rolę w reumatyzmie i może mieć zarówno negatywny, jak i pozytywny wpływ na przebieg choroby. Bez względu na to, należy pamiętać, że dieta jest tylko jednym z kluczowych czynników, jeśli chodzi o leczenie reumatyzmu. Często konieczne jest leczenie farmakologiczne, a nawet chirurgiczne, ale dzięki odpowiedniej diecie można zapobiec wielu dolegliwościom lub je złagodzić. Faktem jest, że osoby cierpiące na reumatyzm mają inne potrzeby żywieniowe niż osoby zdrowe. Zaleca się stosowanie pełnowartościowej diety, ponieważ jest to najlepszy sposób na dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i pierwiastków śladowych.

Jeśli chodzi o dietę, zmiana pewnych nawyków żywieniowych może sprawiać problem. Co gorsza, istnieje wiele różnych opinii i porad udzielanych ze wszystkich stron, zwłaszcza jeśli chodzi o dietę u chorych na reumatyzm.

Dieta w chorobach reumatycznych

Zasadniczo w leczeniu reumatyzmu pomagają ryby, zdrowe tłuszcze i różne przyprawy. Szczególne znaczenie mają kwasy tłuszczowe omega 3, które mogą wpływać na stan zapalny i obrzęk stawów. Oprócz ryb tłuszcze te znajdują się również w oleju lnianym, oleju rzepakowym lub oleju z orzechów włoskich. Jeśli chodzi o przyprawy – curry, czosnek, imbir i kminek w szczególności wykazują pozytywny wpływ na objawy reumatyzmu.

POKARMY, KTÓRYCH POWINIENEŚ UNIKAĆ PRZY ZAPALENIU STAWÓW

Oprócz zdrowych pokarmów, które możesz i powinieneś przyjmować w walce z reumatyzmem, są też takie, których powinieneś unikać.

Cukier ogólnie nie jest uważany za bardzo zdrowy, a spożywany w nadmiarze może prowadzić także do wielu innych chorób. Dlatego zmiany w diecie są niezwykle ważne podczas leczenia zapalenia stawów. Unikaj produktów zawierających zbyt dużo cukru lub zastąp je produktami o niskiej zawartości cukru. Uważaj także na cukry ukryte! Znajdują się one przede wszystkim w wielu przetworzonych produktach spożywczych. Wśród składników podanych na etykiecie cukier często kryje się także za określeniami karmel lub „syrop”.

Ostrożnie należy również spożywać żywność pochodzenia zwierzęcego. Należą do nich w szczególności czerwone mięso i kiełbasy, a także jaja i produkty mleczne. Zawierają one tzw. kwas arachidonowy, który może powodować i nasilać stany zapalne w stawach – proces, którego szczególnie należy unikać u osób cierpiących na reumatyzm.

Z reguły nic nie stoi na przeszkodzie okazjonalnemu spożywaniu tych pokarmów, więc nie trzeba rezygnować z nich na zawsze. Wymienione pokarmy powinny pozostać smacznymi odstępstwami i nie powinny znajdować się w codziennym menu, jeśli w ogóle.

Zmiana stylu życia odnosi się również do unikania złych nawyków, takich jak alkohol i papierosy.

LECZENIE REUMATYZMU SUPLEMENTAMI DIETY

Nie wszystkie dolegliwości można leczyć odpowiednią dietą na reumatyzm. I nie wszystkie substancje, które mogą mieć pozytywny wpływ na chorobę, mogą być przyswajane przy stosowaniu diety. Dlatego zaleca się przyjmowanie suplementów diety, takich jak Acuraflex firmy Nutrilago. Acuraflex jest dostępny w postaci kapsułek lub kremów i jest oparty na wysokiej jakości składnikach, które mogą mieć pozytywny wpływ zarówno na przyczyny, jak i na objawy reumatyzmu.

JAK ACURAFLEX MOŻE POMÓC W LECZENIU REUMATYZMU

Krem Acuraflex nakłada się bezpośrednio na miejsca dotknięte chorobą i działa również w przypadku ostrego lub przewlekłego bólu. Krem jest wtedy wchłaniany bezpośrednio w miejscu występowania bólu i może rozwijać swoje pozytywne właściwości tam, gdzie jest to potrzebne. Składniki kremu mają działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe, dzięki czemu zwalczają zarówno przyczyny, jak i objawy. Krem jest oparty na kurkumie i zawiera 12 innych całkowicie naturalnych składników, w tym aloes, mentol, witaminę E, eukaliptus i inne zioła lecznicze.

Z drugiej strony kapsułki Acuraflex mają pozytywny wpływ na wszystkie narządy i części ciała. Kapsułki mają również działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, a także pomagają rozluźnić mięśnie. Zapewniają to takie składniki jak czarny pieprz, kurkuma, siarczan glukozaminy i chondroityny, kadzidłowiec indyjski, wapń, magnez oraz witaminy B1, B6, C i D3. Najlepszy efekt osiągniesz stosując krem Acuraflex razem z kapsułkami. Kuracja ta jest odpowiednia dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku. Gewarancja niemieckiej jakości oraz certyfikaty ISO-9001 i HACCP oznaczają najwyższe możliwe bezpieczeństwo.

Kolejna zaleta kapsułek i kremów Acuraflex: Nie wywołują one żadnych skutków ubocznych, które mogą powodować liczne substancje chemiczne. Produkty Acuraflex są w 100 % naturalne i nie zawierają żadnych szkodliwych składników ani takich, których działanie nie przynosi udowodnionych korzyści. Ponadto cenne składniki, takie jak kurkuma, mają nie tylko pozytywny wpływ na leczenie reumatyzmu, ale mogą również pozytywnie oddziaływać na resztę organizmu i Twoje zdrowie.

Reumatyzm a artretyzm

Jak walczyć z zapaleniem stawów przy pomocy ćwiczeń